با گوگل درایو از کل رایانه تان بکاپ بگیرید

گردآوری پورتال رهتا :

رسانه /# – مدتی پیش گوگل از ارائه نرم افزاری که می‌تواند از کل رایانه پشتیبان تهیه کند خبر داد. این نرم افزار از امروز برای ویندوز و مک  و به صورت رایگان قابل دریافت است.

این پشتیبان به طور مستقیم از پوشه هایی که شما در حافظه تان تعیین کرده اید به حساب گوگل درایو یا Google Photos تان بارگذاری خواهد شد.

همچنین می‌توانید همانند سرویس Photos در تلفن همراه تعیین کنید که تصاویرتان قبل از بارگذاری فشرده سازی شوند تا حجم کمتری از فضای ابری شما را اشغال کنند، هر چند امکان بارگذاری این تصاویر با همان کیفیت و حجم اصلی نیز فراهم است.

نکته جالب آن است که این سرویس به صورت معکوس نیز کار می‌کند؛ یعنی تمامی داده های موجود در حساب درایو شما می‌توانند با پوشه ای در رایانه تان همگام سازی شوند تا به هر آنچه در حساب ابری شماست، در فضای رایانه نیز دسترسی داشته باشید.

گوگل درایو

البته اگرچه نرم افزار گوگل درایو برای سیستم عاملهای ویندوز و مک به رایگان قابل دریافت است، اما جالب است بدانید که سرویسهای مربوط به پشتیبان گیری کامل آن با هزینه همراه است و جالبتر آنکه این سرویسها قیمت نسبتا بیشتری نسبت به رقیبان دارد. بنابراین استفاده از آن فقط در صورتی پیشنهاد می‌شود که از بین تمامی شرکتهای موجود تنها گوگل را امین رازهای زندگی خود بدانید!