آمریکا صادرکننده نفت به آسیا شد

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، امروز در بازارهای جهانی نفت برنت 12 سنت کاهش یافت و بشکه‌ای 52.09 سنت به فروش رفت.

قیمت نفت وست‌تگزاس آمریکا هم کاهش 9 سنتی را تجربه کرده و بشکه‌ای 48 دلار و 98 سنت معامله شد.

در گروه محصولات فرآوری شده نیز بنزین 62 سنت کاهش یافت و گالنی 159 دلار و 65 سنت خرید و فروش شد.

نفت کوره و گازوئیل هم کاهش‌هایی به ترتیب 26 سنت و 3.75 دلار را تجربه کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آمارهای ذخایر استراتژیک نفت آمریکا اگرچه کاهش داشت اما بسیار کمتر از انتظار بود به طوری که نتوانست قیمت نفت را افزایش دهد.

براساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا میزان ذخایر استراتژیک نفت این کشور با 1.8 میلیون کاهش به 520.8 میلیون بشکه رسید.

از سوی دیگر آمارها نشان می‌دهد که کشورهای تولیدکننده اوپک در آستانه اجلاس این سازمان میزان عرضه خود را در بازارهای جهانی افزایش داده‌اند. شاید با این افزایش می‌خواهند چانه‌زنی خود را در اجلاس 25 می (4 خرداد) افزایش دهند.

همچنین خبرگزاری رویترز می‌نویسد، میزان صادرات نفت آمریکا به منطقه آسیا بیشتر شده است.

براساس این گزارش اگرچه پیش از این میزان صادرات در سال‌های 2015 و 2016 این کشور به منطقه آسیا بسیار ناچیز بود اما در نیمه نخست سال جاری این کشور 10 تانکر نفت به منطقه آسیا نفت فروخته است.

فارس

110

این اخبار را از دست ندهید:

چرا کارکنان در برابر تغییر مقاومت می‌کنند؟ ماجرای تزئین جدیدترین مازراتی به هنر قلم زنی اصفهان/ ببینید یک شب اقامت در مهمانپذیرها چند؟ سریع‌ترین خودروی سواری جهان آماده‌ی خدمت به نیروی پلیس / ببینید دور جدید پیش فروش خودرو جدید دنا پلاس آغاز شد +جدول نرخ اجاره خودروهای لوکس در مناطق آزاد +جدول قیمت محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی+جدول تنها با ۱۶ میلیون تومان تندر۹۰+ (پلاس) اتوماتیک بخرید افزایش 20 درصدی حقوق معلمان در احکام جدید و دو روز مانده به انتخابات چه زمانی واشر سرسیلندر می‌سوزد؟