برگزاری نشست تخصصی مشترک بندری و دریایی ایران و آلمان

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش گروه اقتصادی /# از مانا، نشست تخصصی مشترک بندری و دریایی ایران و آلمان به منظور توسعه و تقویت روابط مشترک با کشورهای معتبرو صاحب صنعت برگزار شد که در این نشست هیات بلندپایه آلمانی به ریاست آنه یاکوبز اشلایت هوف مدیر دپارتمان صنایع دریایی وزارت اقتصاد و انرژی آلمان به همراه ۲۰ نفر از مدیران ارشد شرکت های بخش خصوصی مرتبط با تجهیزات و امکانات بندری و دریایی آلمان با معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی و مسئولانی از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به بحث و گفتگو پرداختند.

در این نشست تخصصی، توضیحاتی درباره نحوه مشارکت و همکاری دو کشور در زمینه ارائه خدمات مشاوره و فروش تجهیزات بندری و دریایی ارائه شد.

در پایان مقرر شد پیگیری های لازم درباره موضوعات مرتبط با مراجع دریایی دو کشور که به طرف آلمانی منعکس شده بود مورد پیگیری ریاست هیات آلمانی قرار گرفته و پیگیری ارتباطات لازم بین شرکت های آلمانی و زیربخش های مرتبط سازمان بنادر و دریانوردی به صورت مستمر در دستور کار طرفین قرار گیرد.

همچنین مقرر شد هیات آلمانی به منظور بازدید از توانمندی‌های عملیاتی و طرح های توسعه ای بندر شهیدرجایی، از بنادر استان هرمزگان دیدن کنند.