تصمیم ترامپ درباره فروش نفت خام ایران

گردآوری پورتال رهتا :

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه اعلام کرد علی‌رغم آنکه شرایط موجود به وی امکان صدور دستور کاهش خرید نفت خام از ایران را می‌دهد، اما او به دلیل تعهد واشنگتن به برجام چنین دستوری صادر نمی‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این بیانیه خاطرنشان کرده عواملی نظیر شرایط اقتصادی جهان، افزایش تولید نفت توسط برخی کشورها، ظرفیت تولید اضافی نفت و ذخائر نفت راهبردی این کشور به وی اجازه استفاده از اختیاراتش برای کاهش خرید نفت خام و  محصولات نفتی از ایران را می‌دهد.

در این بیانیه آمده است: «موجودی نفت خام و محصولات نفتی از کشورهای غیر از ایران به اندازه‌ای هست که بتوان حجم نفت و محصولات نفتی خریداری شده از ایران توسط موسسات مالی خارجی یا از طریق این موسسات را کاهش داد.»

ترامپ با وجود این خاطرنشان کرده است که او به منظور پایبندی واشنگتن به توافق هسته‌ای با ایران فعلاً به دنبال کاهش فروش نفت خام ایران نیست.  

وی تصریح کرده است: «با وجود این، همزمان با آنکه دولت من در حال بررسی سیاست‌هایش در قبال ایران است، و وفق تعهدات مشخص‌شده آمریکا در برنامه جامع اقدام مشترک، ایالات متحده در حال حاضر در صدد کاهش فروش نفت خام توسط ایران نیست. من کماکان این وضعیت را به دقت تحت نظر خواهم داشت.»

میزان

110

این اخبار را از دست ندهید:

چرا کارکنان در برابر تغییر مقاومت می‌کنند؟ ماجرای تزئین جدیدترین مازراتی به هنر قلم زنی اصفهان/ ببینید یک شب اقامت در مهمانپذیرها چند؟ سریع‌ترین خودروی سواری جهان آماده‌ی خدمت به نیروی پلیس / ببینید دور جدید پیش فروش خودرو جدید دنا پلاس آغاز شد +جدول نرخ اجاره خودروهای لوکس در مناطق آزاد +جدول قیمت محصولات ایران خودرو در بازار و نمایندگی+جدول تنها با ۱۶ میلیون تومان تندر۹۰+ (پلاس) اتوماتیک بخرید افزایش 20 درصدی حقوق معلمان در احکام جدید و دو روز مانده به انتخابات چه زمانی واشر سرسیلندر می‌سوزد؟