نتایج بنچمارک OnePlus 5 منتشر شد

گردآوری پورتال رهتا :

امتیازات بنچمارک گوشی OnePlus 5 به تازگی منتشر شده است و ظاهرا عملکرد این گوشی در آزمایش چند هسته ای بهتر از گلکسی اس ۸ بوده است. در ضمن در ادامه به بیان برخی از شایعات جدید در مورد این گوشی نیز می پردازیم.

به گزارش /#، گوشی OnePlus 5 تابستان امسال به صورت رسمی توسط شرکت نوپای چینی OnePlus عرضه خواهد شد. مدل قبلی این گوشی OnePlus 3T است و دلیل اینکه در گوشی جدید به جای عدد ۴ از عدد ۵ استفاده است، این است که مردم اکثر کشورهای شرق آسیا از عدد ۴ می ترسند و آن را نحس می دانند و معتقدند که این عدد باعث بد شانسی می شود. این خرافات در کشور چین هم ریشه دوانده است و در زبان چینی تلفظ عدد ۴ و کلمه مرگ به یکدیگر نزدیک است و به همین دلیل چینی ها هم آن را نحس می دانند.

اطلاعاتی در مورد این گوشی مانند صفحه نمایش لبه به لبه و دوربین دوگانه منتشر شده است و به تازگی نخستین نتایج بنچمارک این گوشی در سایت GSM Arena منتشر شده است.

اطلاعات بنچمارک این گوشی در یک منبع قابل اعتماد منتشر شده است و اگر مشخصات بنچمارک این گوشی حقیقت داشته باشد، عملکرد آن از گلکسی اس ۸ سریع تر است.

نتایج بنچمارک می تواند به شما کمک کند بدون بررسی جزییات یک گوشی، یک کامپیوتر و یا هر پلتفرم دیگری، از عملکرد یک گوشی مطلع شوید.

در آزمایش بنچمارک اعداد بالاتر به معنای عملکرد بهتر هستند و در صورتی که امتیاز یک گوشی دو برابر یک گوشی دیگر باشد، عملکرد آن هم از یک گوشی دیگر دو برابر سریع تر است.

نتیجه بنچمارک OnePlus 5 در آزمایش تک هسته ای ۱۹۶۳ و در آزمایش چند هسته ای ۶۶۸۷ بود. نتیجه بنچمارک گلکسی اس ۸ در آزمایش تک هسته ای ۱۹۷۸ بود که تنها کمی بیشتر از امتیاز OnePlus 5 است و نتیجه آزمایش چند هسته ای آن ۶۳۷۵ است که به میزان قابل توجهی کمتر از امتیاز OnePlus 5 است.

طبق شایعات منتشر شده گوشی OnePlus 5 همانند گلکسی اس ۸ دارای اسنپدراگون ۸۳۵ است؛ اما احتمالا رم این گوشی بیشتر از رم گلکسی اس ۸ است.

طبق اطلاعات منتشر شده این گوشی همانند گوشی های آیفون ۷ پلاس، ال جی جی ۶ و P10 هوآوی دارای دوربین دوگانه است. در ضمن مجهز به پورت USB-C است و یک باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری نیز نیروی آن را تأمین می کند.

طبق گفته برخی از منابع، پرچمدار جدید OnePlus هم همانند گوشی های OnePlus 3 و OnePlus 3T دارای رم ۶ گیگابایتی است؛ اما طبق اطلاعات منتشر شده در منابع دیگر، این گوشی دارای رم ۸ گیگابایتی است.

احتمالا یکی از مدل های گوشی OnePlus 3 با حافظه داخلی ۲۵۶ گیگابایتی عرضه می شود و گزارشاتی مبنی بر عرضه این گوشی با بدنه سرامیکی هم منتشر شده است.

البته تا زمان عرضه این گوشی نمی توانیم درست بودن یا نبودن این اطلاعات را تایید و یا رد کنیم.

در مورد مدل های قبلی این گوشی هم باید گفت که رنگ مشکی گوشی های OnePlus 3 و OnePlus 3T مدت کوتاهی پس از رونمایی از آن ها عرضه شد.

این رنگ از این دو گوشی به صورت محدود همراه با رنگ های خاکستری و طلایی عرضه می شود.