هدفگذاری ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در بنیاد برکت

گردآوری پورتال رهتا : به گزارش خبرنگار ایرنا، عارف نوروزی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی 37 طرح آموزشی، بهداشتی و مذهبی در شهر آزادی اندیمشک افزود: علاوه بر این برنامه ریزی ها، کارهای فوق برنامه دیگری نیز در همین راستا در سطح کشور انجام خواهد شد.
وی با اشاره به شرایط خوزستان گفت: یکی از مشکلات مهم استان خوزستان اشتغال و فعالسازی تولید است. هنوز زخم های کهنه ای از محرومیت و آثار جنگ تحمیلی بر پیکر این استان برجای مانده و این زخم ها به طور کامل التیام نیافته است.
مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد:همه ما و کسانی که در کشور مسئولیت ملی دارند، باید نسبت به مردم خوزستان ادای دین کنند.
نوروزی افزود: در همین راستا، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درصدد است، 200 میلیارد ریال در بخش های مختلف نفت و انرژی، نیروگاهی، بخش کشاوری و نیز ایجاد فرصت های شغلی متوسط و خرد در این استان سرمایه گذاری کند، ضمن اینکه در بخش های دیگر نیز چهار هزار میلیارد ریال نیز تعهد سرمایه گذاری در این استان داریم.
وی گفت:علاوه بر 37 طرحی که عملیات اجرایی آنها امروز در اندیمشک آغاز شده است، یک هزار میلیارد ریال نیز برای توانمند سازی اقتصادی در این شهرستان با کمک سایر دستگاهها و نیز بخش خصوصی در اندیمشک هزینه می شود.
نوروزی بیان کرد: اگر بنگاه های اقتصادی ساماندهی شوند وضعیت اشتغال جوانان بهبود پیدا کرده و آنها به درآمد و شرایط زندگی بهتر خواهند رسید.
وی گفت:مقام معظم رهبری همواره بر رونق اقتصادی،اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال تاکید فراوان دارند که نشان دهنده اهمیت این امور برای تمام کشور اسلامی است.
در سفر مدیر عامل بنیاد برکت و جمعی از مدیران استان خوزستان عملیات اجرایی 20 واحد آموزشی ، 10 مسجد، پنج خانه عالم و 2 کلینیک بهداشتی درمانی در اندیمشک آغاز شد.
شبد*7281/6068*9122* خبرنگار:زهرا دهقان-انتشار دهنده: مهدی نعمتی